Konsulat Generalny USA w Krakowie wspólnie z Ambasadą USA w Warszawie serdecznie zapraszają do obejrzenia wystawy “Amerykański Sen” w Muzeum Narodowym w Krakowie zorganizowanej we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim.  Wystawę można będzie obejrzeć tylko do 4 października (niedziela) w Gmachu Głównym Muzeum przy al. 3 Maja 1. W tym dniu odbędzie się uroczysty finisaż z udziałem twórców wystawy i Allena Greenberga, Konsula Generalnego Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Wystawa „Amerykański Sen” przedstawia zwiedzającym różne aspekty amerykańskiej kultury, w tym ważne postacie i wydarzenia. Jest to również wyjątkowa okazja aby obejrzeć zbiór trzydziestu obrazów z kolekcji Louis K. i Susan P. Meisel, które nie były jeszcze nigdy wystawiane w Polsce. Więcej informacji na temat wystawy można uzyskać tutaj.

4 października 2009 (niedziela) – FINISAŻ WYSTAWY “AMERYKAŃSKI SEN”

godz. 11.00 –  “Nietypowy warsztat” dla dorosłych dotyczący wystawy “Amerykański sen” poprowadzi Michał Burdziński, sala “U Samurajów”
godz. 12.00 – Zwiedzanie wystawy z przewodnikiem w cenie biletu
godz. 17.00 – Spotkanie z twórcami wystawy przy muzyce i lampce wina, hol Gmachu Głównego

W spotkaniu udział wezmą: Allen S. Greenberg – Konsul Generalny Stanów Zjednoczonych, Zofia Gołubiew – Dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie oraz Magdalena Czubińska, Maria Hussakowska, Grzegorz Jasiński, Jolanta Szymkowska-Bartyzel, Andrzej Witkowski.

W tym dniu pierwsze trzy osoby, które kupią bilet na wystawę otrzymają zestaw wydawnictw: katalog Fotorealizm Amerykański oraz Leksykon wystawy.