KosmoShow_AnneNelsonNowe media na wojnie czy wojna w nowych mediach?  W najbliższy poniedziałek gościem kolejnego KosmoShow będzie Anne Nelson, profesor Uniwersytetu Columbia i była korespondent wojenna New York Timesa.
2. listopada w siedzibie Muzeum Powstania Warszawskiego o godz 18:00 będzie można wziąć udział w nagraniu odcinka „(new) media at (new) war” który transmitowany będzie także na żywo w Internecie.  Rozmowa toczyć się będzie wokół tego jak zmienił się sposób dostarczania informacji o wojnach, jaki wpływ ma dziennikarstwo obywatelskie i czy aby na pewno to słuszna droga.  KosmoShow ma charakter interaktywny – publiczność może na bieżąco włączać się do dyskusji – zarówno ta, która przyjdzie do Muzeum jak i ta, która będzie ogladać rozmowę w Internecie.  

Anne Nelson jest  pisarką, autorką sztuk broadwayowskich, w których grali m.in. Bill Murray czy Sigourney Weaver, ale przede wszystkim korespondentką wojenną z Ameryki Południowej i obecnie wykładowcą nowych mediów na Uniwersytecie Columbia.  Nasz gość niezwykle łatwo nawiązuje kontakt z publicznością i chętnie opowiada o swoich niezwykłych doświadczeniach.  Zapowiada się pasjonująca dyskusja – zapraszamy!

2. listopada, poniedziałek, godz. 18:00  Muzeum Powstania Warszawskiego (ul. Grzybowska 79, wejście od ulicy Przyokopowej)