Eliza uczestniczyła w programie Summer Work & Travel latem 2007r., 2008r., i 2009r., w Kalifornii i na Alasce.

Podróże po USA to doskonałe doświadczenie, krajobraz jest inny niż w europie, ciekawe Parki Narodowe , bardzo podoba mi sie dbanie o czystość w tych miejscach. Taki wyjazd pomaga w codziennym życiu, jak komunikować sie z innymi narodowościami , jak zachować sie w banku, na poczcie czy w sklepie … jak w życiu codziennym tylko po angielsku.

Żeby przeczytać więcej, proszę kliknąć link poniżej!

 Żeby podzielić się waszymi doświadczeniami i wziąć udział w losowaniu upominka od ambasady, proszę wypełnić tę ankietę.

 Co z Twoich wakacji w Stanach Zjednoczonych najbardziej Ci się podobało ?

Podoba mi się poznawanie innych kultur, języka i ludzi , którzy są wspaniali. Świetne miejsca do zwiedzania (parki narodowe  Yosemite , Joshua Tree, Death Valley i wiele innych).

Jakie umiejętności zdobyłaś w trakcie programu SWT (np. znajomość języka angielskiego) i w  jaki sposób pomogły Ci one w znalezieniu pracy po ukończeniu studiów?

Przede wszystkim podszkolenie języka, przełamałam opory w mówieniu i nauczyłam sie wielu nowych słów.

Umiejętność mówienia po angielsku zawraca uwagę  pracodawców i zdecydowanie zwiększa szanse na zdobycie pracy. Firma,w której obecnie pracuje wymaga języka angielskiego, gdyż jest to konieczne w kontaktach z innymi kooperującymi firmami.

Czy utrzymujesz kontakty z przyjaciółmi ze Stanów Zjednoczonych lub innych krajów, których poznałeś w trakcie programu?

Tak. Z ludźmi z USA, Turcji, Ukrainy utrzymuję kontakt meilowy, a niektóre przyjaciół nawet odwiedzałam w ich ojczystym kraju.

Czy rekomendowałbyś ten program obecnym studentom?

TAK. Uważąm, że taki program pomaga nie tylko podszkolić język, ale nauczyć się żyć na własny rachunek i poznac życie różnych kultur.

Czy masz jeszcze inne doświadczenia z udziału w programie, którymi mógłbyś się z nami podzielić?

Podróże po USA to doskonałe doświadczenie, krajobraz jest inny niż w europie, ciekawe Parki Narodowe , bardzo podoba mi sie dbanie o czystość w tych miejscach. Taki wyjazd pomaga w codziennym życiu, jak komunikować sie z innymi narodowościami, jak zachować sie w banku, na poczcie czy w sklepie … jak w życiu codziennym tylko po angielsku.